Logo BE-MASTER

Mobile menu

Inspirujemy do stawiania ważnych pytań

 

Większość nauczycieli traci czas na zadawanie pytań, które mają ujawnić to, czego uczeń nie umie, podczas gdy nauczyciel z prawdziwego zdarzenia stara się za pomocą pytań ujawnić to, co uczeń umie lub czego jest zdolny się nauczyć.

 

Albert Einstein

 

Czy odważysz się wybrać z coachem w podróż w głąb siebie, aby oswoić swój potencjał i odkryć to, co dla Ciebie najważniejsze i co sprawia lub sprawi, że żyjesz lub wreszcie zaczniesz żyć pełnią życia?

 

Możesz w tej podróży poczuć się całkowicie bezpiecznie.

 

Coach nie narzuci apodyktycznie swojej woli.

 

Coach nie zmusi Cię do zmiany swojego życia wbrew Twoim poglądom, potrzebom.

 

Coaching uczy samodzielności i pokazuje Ci, że zasługujesz na to, aby żyć własnym życiem. To Ty decydujesz na każdym etapie procesu.

 

Stawiając właściwe pytania, coach wydobędzie z Twojego wnętrza odpowiedzi o Twoje życiowe powołanie, misję, wartości. Przebijesz się przez warstwę ograniczeń złożonych z przekonań o tym, co i jak powinniśmy robić (nawet jeśli tego nie chcesz lub tego nie czujesz). Dzięki pracy z coachem usłyszysz na nowo swój wewnętrzny głos mądrości, który chce Twojego dobra i wie co dla Ciebie jest najlepsze. Poczujesz upragnioną równowagę, którą mogłaś/eś utracić w kontakcie z dotykającymi Cię opiniami, oczekiwaniami i wyzwaniami stawianymi przez Twoje otoczenie… a często także przez samego/samą siebie.

 

Zasady coachingowego panelu ekspertów

Zaprosiliśmy do dyskusji w obszarze ważnych pytań, które stawia sobie każdy z nas, doświadczonych coachów i trenerów. Dotyczyć one będą naszego życia, rodziny, relacji.  Działamy zgodnie z ideą coachingu – nie narzucamy, nie oceniamy, nie krytykujemy. A w zamian patrzymy i uważnie siebie nawzajem słuchamy i czerpiemy z doświadczenia.

 

Chcemy zainspirować Cię do stawiania ważnych życiowych pytań i szukania na nie najlepszych, bo Twoich własnych odpowiedzi. Zachęcamy każdą/każdego z Was do komentowania i dzielenia się z własnym odkryciami i dylematami. Możemy tym sposobem pomóc sobie i także innym, którzy może nie mają jeszcze odwagi zapytać, ale zobaczą w Twoim doświadczeniu siebie.

 

Tematy II edycji Coachingowego Panelu

W II Coachingowym Panelu Ekspertów BE-MASTER zadaliśmy ekspertom następujące pytania:

 

 1. Jak odkryć swoją wartość?
 2. Jak można poprawić relacje z rodziną?
 3. Jak poprawić relacje w związku?
 4. Co zrobić, aby być szczęśliwym?
 5. Jak zmotywować się do działania?
 6. Jak odkryć sens życia?
 7. Jak zaakceptować siebie?
 8. Na czym polega coaching edukacyjny?
 9. Coaching dla par – kiedy i dlaczego warto?
 10. W jaki sposób coaching może poprawić relacje w związku?
 11. Kiedy coaching grupowy, kiedy indywidualny?
 12. Na czym polega tutoring edukacyjny?

 

Jeżeli choć jedno z tych pytań dotyczy Ciebie, bądź częścią naszych wtorkowych spotkań.

Zapraszamy do aktywnego udziału w Coachingowym Panelu Ekspertów.

 

W każdy kolejny wtorek będziemy publikować zestawienie odpowiedzi na jedno z pytań.

Już za tydzień, a więc w pierwszy coachingowy wtorek II edycji, opublikujemy odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, aby być szczęśliwym?

 

Zainspiruj się do ważnych zmian w życiu.

 

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

powrót