Logo BE-MASTER

Mobile menu

II Edycja Coachingowego Panelu Ekspertów  #1

Z ogromnym entuzjazmem rozpoczynamy II edycję naszej inicjatywy Coachingowego Panelu Ekspertów.

Zaczynamy od pytania, które nurtuje całe pokolenia i chyba nigdy nie ulegnie przedawnieniu. Szukamy odpowiedzi na pytanie:

 

 

Co zrobić, aby być szczęśliwym?

Honore de Balzac twierdził, że 'praw­dzi­we szczęście jest rzeczą wy­siłku, od­wa­gi i pracy'. Czy rzeczywiscie szczęście wymaga tak wielu wyrzeczeń i poświęceń? Zapraszamy w inspirującą podróż w poszukiwaniu szczęścia razem z naszymi ekspertami.

 

Bycie szczęśliwym zależy od nas. Czy tego chcemy czy nie, choć co poniektórzy z nas woleliby, aby było inaczej. Kto by nie chciał, aby zakup nowego domu, samochodu, podwyżka dawały poczucie szczęścia na przynajmniej rok, a nie jak, stwierdziła moja klientka niedawno na coachingu:  

 

'Kupiłam samochód, o którym marzyłam i poczułam, że radość z tego faktu minęła po jednym dniu. Dosłownie, jednym! Co ze mną jest nie tak?' 

 

Warto sobie uzmysłowić, że szczęśliwi bywamy. Innymi słowy, tylko wtedy gdy akceptujemy życie w całości (z całą paletą emocji i doświadczeń), takie jakie ono jest, jesteśmy zdolni dostrzegać powody do szczęścia i radości w codzienności i w konsekwencji czuć się szczęśliwymi. Często jednak oczekujemy, że jak zmieni się coś dużego, znacznego w naszym życiu, najczęściej czynnik zewnętrzny, czyli np. praca, szef, partner, to dopiero wtedy mityczne i wielkie szczęście zapuka do naszych drzwi i zagości u nas na stałe. Może się tak stać, ale nie musi. I zawsze zastanawiam się, kiedy słyszę o takich wizjach, czy życie w stanie permanentnego szczęścia jednak by nam nie spowszedniało? A może już spowszedniało? Bo w sumie, gdzie leży granica szczęścia?  

 

Dzisiaj jednak zamiast snuć rozważania o granicy mam dla Ciebie inną propozycję.  

 

Dużo bardziej polecam, przestać czekać, aż zmienią się czynniki zewnętrze, które mają nam przynieść szczęście i zacząć łączyć bycie z działaniem. W sesjach coachingowych najczęściej klienci odkrywają, że bycie szczęśliwym to kwestia doceniania tego, kim jestem i co już mam, teraz. Wyjście z przekonania i poczucia braku w życiu  na rzecz obfitości (co wymaga odwagi). Napisałam kiedyś na ten temat artykuł na blogu i szczerze zachęcam do lektury: Dlaczego mamy poczucie braku?  

 

W ogóle, właśnie na coachingu odkrywamy te blokujące nas przekonania i dopiero wtedy klient afirmuje nowe. Mówienie sobie, że jestem bogata, gdy nie mam na opłacenie rachunków nie przekonuje naszego umysłu i świadomości. Trzeba sięgnąć głębiej, dojrzeć przekonania na swój temat i na przykład pieniędzy. A dopiero potem afirmować to, czego potrzebujesz. Wtedy myślenie pozytywne działa. 

 

Chcesz zacząć już dziś? Zastanawiasz się, co możesz zrobić samodzielnie?  

Zacznij od prostego ćwiczenia, które stosowane regularnie przynosi niesamowite i zupełnie niespodziewane efekty. Załóż dziennik wdzięczności. Możesz do tego celu wykorzystać kalendarz. Codziennie wieczorem lub rano po przebudzeniu wypisz trzy rzeczy, za które jesteś wdzięczny/wdzięczna. Najlepiej poczuj to w ciele, czyli przyzwyczajaj ciało, umysł i duszę do bycia w stanie wdzięczności. I zobacz co się wydarzy w Twoim życiu po miesiącu takiej praktyki. Gwarantuję, że poziom szczęścia znacznie wzrośnie. I nie tylko poziom szczęścia. Bardzo gorąco polecam tą praktykę. Jeśli szukasz szczęścia i jest ono dla Ciebie ważne,  to moim zdaniem bez problemu znajdziesz 10 minut dziennie na praktykę prowadzącą do szczęścia.  

 

Na koniec, chciałam także wspomnieć o obrazku, który widziałam kiedyś w Internecie. Spotykają się dwie kury i jedna mówi do drugiej:  

  • 'Chcę być szczęśliwa'.  

Na co druga odpowiada: 

  • 'To bądź'.  

 

Coach Beata Master

Beata Master

Coach BE-MASTER, doktor nauk społecznych, certyfikowany trener rozwoju interpersonalnego. Prezes Fundacji Pracownia Jutr. Nauczyciel drugiego kroku - pierwszy zawsze należy do osoby, która przychodzi na coaching.

www.be-master.pl

Szczęście dla każdego z nas oznacza coś innego. Andrzej będzie szczęśliwy, kiedy kupi upragnione Volvo V6; Aga czuje się szczęśliwa, kiedy patrzy na bawiące się dzieci w ogrodzie; Ola, kiedy wieczorem może poczytać dobry kryminał, w domowym zaciszu, z kubkiem gorącej czekolady w ręku a Michał po prostu jest szczęśliwy bez powodu. 

  

Często szukamy szczęścia, a tak naprawdę nie wiemy, czym ono dla nas jest. To trochę jak szukać na wyprzedażach sukienki i nie wiedzieć: w jakim ma być rozmiarze? Czy ma być krótka czy długa? Z dekoltem czy bez? Biała czy kolorowa? Koronkowa czy z satyny? 

W efekcie kupujemy coś, co zalega nam w szafie przez kolejne 5 lat i wcale nas nie cieszy. 

 

 To do czego gorąco zachęcam, to zadanie sobie poniższych pytań :

  • Co oznacza dla mnie słowo szczęście? Z czym mi się kojarzy? 
  • Kiedy czuję się szczęśliwa? W jakich okolicznościach? Co wtedy robię? 
  • Jak się czuję? Jakie emocje mi towarzyszą, kiedy jestem szczęśliwa? 

 Wg badań Paula Dolana szczęście jest ściśle powiązane z celowością naszych działań i przyjemnością wynikającą z ich wykonywania. 

Szczęścia wynika z tego co robimy! Warto przeanalizować swoje codzienne aktywności, hobby, pracę pod kątem  celowości i przyjemności i koncentrować się na tych rzeczach, które sprawiają nam najwięcej radości i dają poczucie największej celowości. 

  

Pamiętajmy, że szczęścia nie znajdziemy w przeszłości, tam jest tylko wspomnienie chwil, które dawały nam szczęście. Nie znajdziemy go także w swojej przyszłości, bo to tylko nasze wyobrażenie o szczęściu. Szczęście jest TU i TERAZ.  Bądźmy uważni, skupieni na tym, co robimy, czego doświadczamy. 

  

Nie szukajmy szczęścia w rzeczach i ludziach, bo to bardzo zgubna droga- rzeczy materialne powszednieją a ludzie odchodzą. Szukajmy go w sobie, bo tylko wtedy mamy na nie jakikolwiek wpływ.

Coach Jowita Trzaska

Jowita Trzaska

certyfikowany coach kryzysowy, dyplomowany life & business coach, trener, manager

www.jowitatrzaska.pl

Od wieków ludzie zastanawiają się, jaki jest przepis na szczęśliwe i satysfakcjonujące życie. Już w starożytności Hipokrates, Arystoteles oraz inni filozofowie i medycy poszukiwali fundamentu tych aspektów.  

 

Wśród różnych filozofii można odnaleźć wspólną tendencję. Wszystkie one próbowały wyznaczyć najważniejsze cele oraz wskazówki, których realizacja prowadziłaby do uzyskania stanu szczęśliwego, satysfakcjonującego życia. W dzisiejszych czasach stan ten nazywany jest wysokim poczuciem jakości życia.  

 

Jakość życia definiowana przez Światową Organizację Zdrowia to: 

'kompleksowy sposób oceniania przez jednostkę jej stanu zdrowia fizycznego, emocjonalnego, samodzielności w życiu i stopnia zależności od otoczenia, a także relacji ze środowiskiem, osobistych wierzeń i przekonań do środowiska'. 

 

Zgodnie z tą definicją, zdrowie rozumiane jest jako pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny. Biorąc pod uwagę potencjał i właściwości człowieka oraz kontekst jego życia, zdrowie ma właściwości umożliwiające adaptacyjne funkcjonowanie w określonym środowisku. Jest zasobem pozwalającym na wszechstronny rozwój jednostki, dającym możliwość podejmowania aktualnych wyzwań. Prowadzi tym samym do odczuwania satysfakcji oraz innych pozytywnych emocji, kojarzonych z poczuciem szczęścia.

 

Nie ma jednego przepisu na szczęście. Natomiast jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby podnosić jakość swojego życia.  

Odkrywanie i wzmacnianie zasobów - w tym własnego zdrowia - jest tym aspektem, na który warto zwrócić szczególną uwagę na drodze do szczęścia.

 

Kaja Kowalczyk Coach

Kaja Kowalczyk

Psycholog, dyplomowany Coach, właścicielka Gabinetu Psychologii Zdrowia i Rozwoju Osobistego GROW

www.psychologiaizdrowie.pl

Z jednej strony, recepta na szczęście będzie dla każdego inna, gdyż różnimy się tym, co dla nas ważne. Jedni poczują się szczęśliwsi, mając władze i mogąc wpływać na innych. Drugich to unieszczęśliwi. Ktoś będzie szukał stabilności i struktury, inny doceni różnorodność i twórczy nieład. Jednak jedno łączy wszystkich - szczęście samo nie przychodzi. Wymaga pracy nad sobą, konsekwencji i determinacji, wypracowania wspierających nawyków. 

  

Z uniwersalnych rzeczy: 

  

Popracuj nad swoim nastawieniem - szukaj pozytywów wokół siebie. Nastaw swój radar na wszystko co optymistyczne i radosne. Myśl pozytywnie o sobie, innych i otaczającym świecie – wyobrażaj sobie to Twoje szczęście. Nasz mózg nie rozróżnia faktów od wyobrażeń, jeśli nakarmisz go pozytywnymi odczuciami, to tak będziesz się czuł. 

 

Odkryj swoją pasję – zobacz jakie rzeczy dają Ci dużo energii, co lubisz robić, co sprawia Ci przyjemność i zapominasz o całym świecie, w czym jesteś dobry, co przychodzi Ci z łatwością. Pasja uskrzydla, daje kopa, powoduje, że praca jest dla nas przyjemnością. 

 

Otaczaj się ludźmi, którzy dają Ci energię i wspierają w życiu na Twoich zasadach. Wierzą, że Ci się uda, kibicują i inspirują do działania. Jeśli przebywasz wśród osób, które wiecznie narzekają i widzą same negatywy, przejmujesz ich emocje, masz mniej energii i chęci do robienia czegokolwiek. Zaczynasz mieć wrażenie, że otaczają Cię tylko problemy. Możesz nawet obniżać sobie poprzeczkę, by dorównać reszcie i się nie wychylać. 

 

Mówi się, że jesteśmy średnią pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu – po analizie, powód do radości czy trzeba zrobić porządki? 

 

Bądź jak najwięcej tu i teraz, doceniaj to co masz. Często wędrówki w przeszłość powodują, że przerabiamy sytuację, których nie da się zmienić; a myślenie o przyszłości może wywołać strach -  to generuje sporo negatywnych emocji. 

 

Angażuj się w działania, które mają dla Ciebie sens i  masz poczucie, że się realizujesz.

 

Coach Dorota Ptak

Dorota Ptak

Certyfikowany Coach,Trener, Konsultant. Manager z wieloletnim doświadczeniem.

www.StrategieRozwoju.com.pl

Przestańmy popełniać jeden podstawowy błąd. Nie składajmy naszego szczęścia w ręce tej drugiej osoby, bo prędzej czy później to szczęście zostanie potłuczone, a razem z nim nasza osoba i dusza rozpadnie się na wiele kawałeczków.

 

Nie uzależniajmy naszego szczęścia od partnera, partnerki czy bliskich. Nie możemy zrzucać z siebie tak dużej odpowiedzialności i przekładać ją na inne osoby, ponieważ nigdy nie mamy pewności co zrobi z nią ta druga osoba? Co zrobi z naszym szczęściem? Nie wiemy co w jej głowie siedz, jaka będzie za kilka lat.

 

Szczęście musi wypływać z nas samych! Z naszego wnętrza. Jeśli sami ze sobą będziemy szczęśliwi to wypłynie ono na inne osoby również ale kiedy nagle ich nie będzie nie zabiorą nam go  gdyż ono jest nasze, z naszego środka, serca, umysłu. Jeżeli będziemy potrafili nie uzależniać naszego szczęścia całkowicie od innych osób,to nikt do końca nas nie będzie potrafił.

 

Coach Zuzanna Łyczakowska

Zuzanna Łyczakowska

Coach ICF ACC, Coach sportowy oraz akredytowany Coach kryzysowy, ekspert zdrowia, trener ale przede wszystkim spełniona kobieta. Wielka pasjonatka zdrowego stylu życia i sportu, zarażająca  pozytywną energią i motywacją do działania.Wierzy, że każdy ma w sobie ogromny potencjał, który trzeba tylko odkryć. Uwielbia pracować z ludźmi, patrzeć na przemiany, które w nich zachodzą oraz na to, jak zaczynają myśleć, że wszystko jest możliwe. Bierze z życia jak najwięcej, żyje tym co jest tu i teraz, a jej motto życiowe to: 'Przestań mówić, zacznij działać'!.

www.lyczkowska.pl

Zadać sobie pytanie – czym jest dla mnie szczęście. Kiedy już masz to określone, sprawdź na ile jest to korzystne dla Ciebie i otoczenia. Po co? Ponieważ może w Twojej definicji szczęścia być ukryte działanie niszczące świat jaki Cię otacza – wtedy gwarantuję, że nie doznasz szczęścia. Twoje szczęście współistnieje ze szczęściem środowiska / świata w jakim żyjesz. Uwaga! To działa w dwie strony! Więc możesz odczuwać 'nieszczęście' środowiska / świata w jakim żyjesz. I teraz umiejętność przetwarzania tego 'nieszczęścia' decyduje o Twoim szczęściu.  

 

Tak więc odwieczne pytanie – jak być szczęśliwym sugeruje, że można osiągnąć to ekstremum. Niestety nie. Nie ma takiej osoby na świecie. Nie może być. Natomiast można na poziomie mentalnym wytworzyć w sobie filtry, które będą 'nieszczęście' środowiska / świata w jakim żyjesz, odsiewać od iluzji, zniekształceń, wyobrażeń, niejasności, itd. To co zostanie po oddzieleniu – to 'neutral', który pozostanie uzależniony od Ciebie – zamienisz go w szczęście lub nieszczęście… Wybór należy do Ciebie… Pozdrawiam

 

Grzegorz Cieślik Coach

Grzegorz Cieślik

Trener Mentalny, Coach Transpozycji Osobistej, Mówca Motywacyjny, Specjalista relacji damsko – męskich, Twórca Systemu – Holistyczny Rozwój Osobowości. Stworzył nowy rodzaj Coachingu:  Coaching Transpozycji Osobowości.  To połączenie wielu metodologii pracy nad jednostką - na wszystkich trzech poziomach na jakich żyjemy: Fizycznym, Mentalnym i Duchowym. Daje to niesamowite rezultaty i przyczynia się do wzrostu tej jednostki na wszystkich płaszczyznach życia.  

www.HolisticMind.pl

To, czego pragniemy w życiu, to według naukowców jedno z najtrudniejszych pytań świata :) Moje spotkania z ludźmi pokazują, że to, czego najczęściej pragniemy to, szczęście. I tu pojawia się wiele pięknych historii, które miałam przyjemność wysłuchać. Natomiast to, co było, w każdej z tych opowieści cechą wspólną to, to, że każda z tych osób odpowiadając na pytanie: Jak rozumiesz słowo szczęście? tworzyła swoją własną definicję szczęścia. 

 

Według mnie każdy z nas ma swoją definicję szczęścia. Często jest ona zbudowana  z naszych życiowych doświadczeń, które na ogół trafnie podpowiadają nam, co jest dla nas ważne w życiu. Mój ulubiony cytat Alberta Schweitzera mówi o tym, że: szczęście to, jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli sią ją dzieli. Także jeśli sam wiesz, czego chcesz dla siebie teraz, co daje Ci radość, co motywuje Cię do działania, co sprawia, że czujesz spełnienie – to automatycznie to, co robisz przynosi Ci szczęście. Dodatkowo jeśli tylko chcesz, to możesz również dzielić się swoim szczęściem  
z innymi :). 

 

To, co mi osobiście daje dużo szczęścia to, doświadczanie życia w każdej jego postaci :) Dzięki temu to, wszystko, co mnie spotyka jest momentem, z którego mogę czerpać te elementy, które są dla mnie ważne. Co zatem jeszcze otrzymuje będąc  
w zgodzie ze sobą:  

  • widzę, co się dzieje we mnie;  

  • jak wygląda moja rzeczywistość – jaka ona dla mnie jest – wspierająca czy też nie;  

  • wzbogacam się o  umiejętność słuchania siebie w obszarze myśli, emocji, ciała;  

  • daję sobie uważność na siebie i innych;  

  • żyję w zgodzie ze sobą;  

  • jestem autentyczna w każdej sytuacji;  

  • doświadczam życia w każdej jego postaci :)

Agnieszka Szczepaniak Coach

Agnieszka Szczepaniak

Zen Coach, terapeuta TSR, praktyk Soul Body Fusion, twórca terazcoach.pl. Moją pasją są podróże oraz ciągłe doświadczanie życia w każdej jego postaci :) Jedno z moich mott przewodnich to: N.D. Walsch 'Jedyne co w życiu pewne, to ciągła zmiana'.

Dla każdego szczęście oznacza inną co innego. Nie ma uniwersalnej reguły mówiącej jak postępować by być szczęśliwym. Każdy człowiek ma inne potrzeby i pragnie spełnić  te własne pochodzące z głębi serca i związane z wartościami, którymi kierujemy się w życiu. Ważne jest by je w trakcie życia odkryć i podążać za swoimi marzeniami, nie piętrząc sobie przeszkód na drodze, znajdując korytarze dojścia do swego wymarzonego celu. Kiedy czegoś naprawdę chcemy cały Wszechświat nam sprzyja i tak układa się nasza droga by nam się udało.

 

Joanna Stebakowska Coach

Joanna Stebakowska

Joanna Ślifirska-Stebakowska Jestem certyfikowanym coachem, absolwentką UŚ, Podyplomowych Studiów Psychologii Menegerskiej UE, od 20 lat pracuję w biznesie, od 15 lat jako meneger zespłu w branży medyczno-farmaceutycznej, odbyłam szereg szkoleń z zakresu coachingu, motywacji, technik opanowywania stresu i pracy z oddechem, rekrutacji i negocjacji. Wierzę, że ludzie posiadają ogromny potencjał w sobie, trzeba tylko rozbudzić ich gotowość do osiągania swoich celów i do czerpania ze swoich silnych stron. W pracy kieruję się kodeksem etycznym ICF.

www.gabinetcoachingu.pl

Po pierwsze warto zdefiniować czym jest dla mnie szczęście. 

Po drugie odpowiedzieć sobie na pytanie: 'Co mogę zrobić, by zaprosić je do swojego życia?' 

Po trzecie – zrobić to.

Coach Edyta Walęcik-Skórka

Edyta Walęciak - Skórka

Projektantka przyszłości, trener, coach, mentor i mówca. Właścicielka Akademii Projektantek Przyszłości. Autorka bestsellerowej książki 'JUTRO ZACZYNA SIĘ DZIŚ, czyli jak zaprojektować swoją wymarzoną przyszłość'.

www.wyzszypoziom.pl

 

Przepis nie jest prosty. Ja polecam mindfulness czyli uważność. A to oznacza: 

  • Świadome przeżywanie tego, co nam życie przynosi.
  • Decydowanie o tym, czy i jak zareaguję w danej sytuacji. 
  • Docenianie drobnych elementów, z których właśnie składa się życie :)
  • Kontakt z własnym ciałem. 

To na początek. :)  

 

Dla mnie mindfulness to fundament. A kiedy go przygotujemy, będziemy mogli wznosić na nim piękne budowle – w sposób świadomy i dojrzały. Z szacunkiem do siebie, świata i drugiego człowieka. 

 

Coach Katarzyna Mirkiewicz

Katarzyna Mirkiewicz

Psycholog, coach, trener umiejętności miękkich. Wykłada coaching na Collegium Civitas.  W pracy coachingowej pomaga klientom dotrzeć do głębi, poznać siebie – i z tą wiedzą konstruktywnie kierować sobą i relacjami z innymi ludźmi, radzić sobie z wyzwaniami zarówno w pracy jak i życiu osobistym. Powadzi coaching dla osób pragnących zmiany, dla firm oraz artystów.

www.dobrycoach.pl/coach/katarzyna-mirkiewicz

Szczęście to stan umysłu. Pierwszym krokiem do bycia szczęśliwym jest docenianie drobnych zdarzeń w codzienności - uśmiechu drugiej osoby, wypicia filiżanki pysznej kawy, dobrej rozmowy. Im więcej w nas wdzięczności, tym więcej szczęścia odczuwamy. Im bardziej koncentrujemy się na tym, co dobre wokół nas, tym więcej dobra dostrzegamy i doświadczamy.  

 

Spróbuj! Za każdym razem, gdy będziesz chciał/ chciała zacząć narzekać, poszukaj rzeczy, za którą będziesz wdzięczna. Zdziwisz się, jak szybko zaczniesz czuć się szczęśliwy/ szczęśliwa.

Coach Zuzanna Gorska

dr Zuzanna Górska-Kanabus

psycholog, grafolog, autorka GCP Method® - jedynego narzędzia grafologicznego opartego o algorytmy matematyczne.

www.zuzannagorska.com

Nic nie trzeba robić.

Moim zdaniem cała istota szczęścia zaklęta jest w bezruchu – w tych momentach, w których przestajemy wymagać i oczekiwać, kiedy nic nie robimy i o niczym nie myślimy.

 

Karolina Maj Coach

Karolina Maj

MBA | Business Coaching

Poza business coachingiem zajmuję się także doradztwem zawodowym, szkoleniami, profilaktyką uzależnień oraz twórczością własną.

www.karolinamaj.pro

Aby być szczęśliwym trzeba przede wszystkim wiedzieć, czym dla nas jest szczęście. Szczęście bowiem dla każdego oznacza coś zupełnie innego. Określić warunki w jakich czujemy się szczęśliwi, nasze emocje i nasze szczęśliwe wnętrze.

 

Warto przypomnieć sobie sytuacje w życiu w których byliśmy szczęśliwi, co wtedy czuliśmy, jacy byliśmy i co robiliśmy, by ono trwało. A potem to już z 'górki', wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i zadać sobie pytanie, kiedy w obecnej sytuacji życia zaznamy szczęścia?  Nakreślmy wszystkie okoliczności szczęścia, nasze JA jako człowieka szczęśliwego. Spróbujmy wyobrazić sobie 'bycie szczęśliwym' i zastanówmy się, jaki zrobić pierwszy krok do szczęścia. Wtedy zacznijmy działać w zgodzie ze sobą i swoją wizją bycia szczęśliwym. 

 

Danuta Brzezińska Coach

Danuta Brzezińska

coach, jobcoach, trener rozwoju behawioralnego

www.danka.pl

Na jednym z moich ulubionych obrazków jedna z postaci trzyma w dłoniach kulę z napisem 'szczęście', a druga osoba pyta: 'Skąd to masz?'. Ta pierwsza odpowiada: 'Sama zrobiłam'.

 

No właśnie. Dla mnie drogą do odczuwania satysfakcji z życia jest odkrycie, jak cieszyć się z tego, co już mam. I poszłabym jeszcze dalej – szczęścia nie potrzeba nawet 'robić', ponieważ to sprowadza na ścieżkę działania w zewnętrznym świecie i ustawienia stanu uszczęśliwienia na pozycji celu do zdobycia. Takie rozwiązanie może sprawić, że poczucie uszczęśliwienia pryska jak mydlana bańka niedługo po jego osiągnięciu. Co skutkuje pomysłami, by wciąż działać i poszukiwać szczęścia poza sobą.

 

Moją ścieżką jest zwrócenie się do wewnątrz i mówienie 'Tak!' temu, co przynosi życie. Otwieranie się na każdą chwilę, a więc różne, także niełatwe jakości i WSZYSTKIE emocje. Oraz proste praktyki – świadomy oddech, zamieszkiwanie swojego ciała w tańcu, ale i w bezruchu, radowanie się zmysłową przyjemnością chwili. Proste bycie, które uszczęśliwia niemal w organiczny sposób.

 

 

Izabela Cisek-Malec Coach

Izabela Cisek-Malec

Coacherka ciała, nauczycielka świadomej seksualności, trenerka rozwoju osobistego w obszarze relacji intymnych, rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Autorka programów długofalowej pracy z ciałem i seksualnością dla kobiet

www.coachingciala.pl

Odpowiedź jest znacznie prostsza niż jej wykonanie – wiedzieć, jak być szczęśliwym.

 

Mówiąc inaczej – jak się uszczęśliwić (tak! – jak się uszczęśliwić). A do tego nierzadko dochodzi się latami.

 

Zatem, jeśli czujesz, że sporo bierzesz na swoje ramiona i potrzebujesz, aby ktoś pomógł Ci to zobaczyć i pozbyć się uczucia balastu, coaching dla kobiet jest dla Ciebie.

 

Monika Wrona Coach

Monika Chmielecka

Jako coach - pełna pasji i uważności, jako trener - pełna entuzjazmu i oddania, jako mediator - pełna pokory i zrozumienia, jako pracownik naukowy - pełna refleksyjności i krytycznego myślenia, jako sportowiec - pełna dyscypliny i poświęcenia.

Bycie szczęśliwym sprowadza się dla mnie do zbudowania solidnego poczucia własnej wartości - osiągnięcia samospełnienia połączonego z umiejętnością cieszenia się z drobiazgów [zwłaszcza tych niematerialnych], świadomością tego, jak wielki wpływ można mieć na kreowanie własnego życia i jak wiele od nas zależy, w połączeniu z pokorną zgodą na te aspekty rzeczywistości, na które wpływ mamy znikomy albo żaden.

 

Justyna Pasenkiewicz-Pitera Coach

Justyna Pasenkiewicz-Pitera

Coach i Trener Dietetyczny

www.efekt-dieta.pl

Jako coach, który pracuje w oparciu o potrzeby i wartości klienta, jako definicję szczęścia uznaje pełną realizację potrzeb i wartości klienta, oraz optymalne spełnienie jego we wszystkich priorytetowych sferach życiowych.
Zbigniew Godziński Coach

Zbigniew Godziński

coach kariery, biznesu, edukacji, work- life balance coach. W pracy coachingowej działam z klientami głównie na identyfikacji i realizacji ich wartości i potrzeb.

www.dobrycoach.pl/coach/zbigniew-godzinski

 

Masz swoją receptę na szczęście? Podziel się nią z nami w komentarzach.

 

Dziękujemy wszystkim ekspertom za udział w Coachingowym Panelu Ekspertów. Jeżeli chcieliby Państwo dołączyć do Panelu Ekspertów i zaprezentować na naszej stronie swoje stanowisko, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. 

A już za tydzień odpowiemy na pytanie: JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO DZIAŁANIA?

 

 

 

 

 

 

powrót