Logo BE-MASTER

Mobile menu

TOP 5 filmików rozwojowo – coachingowych

 

Jaka jest najszybsza i skuteczna metoda poradzenia sobie w niespodziewanej, trudniej, przerażającej, niechcianej sytuacji?

Nie, nie napiszę, że możesz do mnie zadzwonić lub przyjść na szkolenie albo coaching (choć oczywiście możesz, jeśli szukasz trwałego rozwiązania).

Na tak zwane 'już', 'łódkę ratunkową' znajdziesz  w swoim komputerze, tablecie lub telefonie. Ja mam w zakładce ulubione. Chcę Ci dzisiaj pokazać 5 moich faworytów wśród łódek i zaprosić Cię na przejażdżkę.

Oczywiście, że nie rozwiążą one Twoich problemów i wyzwań (na szczęście, bo to część Twojej drogi, którą warto przejść), jednak potrafią dać dobrą wskazówkę i wsparcie. A czasem to naprawdę bardzo wiele.

 

A zatem, oto 5 moich ulubionych filmów rozwojowo-motywacyjnych, które są też przedsmakiem tego, na czym polega ten cały ten coaching. Są krótkie i jednocześnie wnoszące wartościową lekcję w moją rzeczywistość. W pełni rekomenduję. A jak będziecie mieć ochotę na więcej, to mam jeszcze co nieco w zanadrzu.

 

MOJE TOP 5 (kolejność przypadkowa):

 

1. 'Teoria wielkiego podrywu'

Jak mówić, aby inni chcieli nas słuchać? I jak słuchać, aby inni chcieli do nas mówić? Oto proszę, recepta z przymrużeniem oka. A dla tych, co chcą nie mrużyć oczu, tylko patrzeć ludziom w oczy bez skrępowania i efektywnie porozumiewać się ze światem, zapraszam na szkolenia i spotkania z komunikacji.

 

 

2. 'Mała Anielska Lekcja Miłości'

Filmik dla tych, którzy czują się ciągle niedocenieni, niepotrzebni i ciągle na kogoś lub coś czekają (brzmi znajomo?). Jest bardzo wartościowy, choć bywa trudny w odbiorze i czasem budzi opór. Polecam, mimo wszystko, obejrzeć do końca. A potem rzecz jasna spróbować samemu lub z zewnętrznym wsparciem.

 

 

3. 'Never, ever give up'

Wyjść na scenę i nie zemdleć. Jak to osiągnąć? Powtarzam do znudzenia, zacznij od swojego ciała. Komunikacja to nie tylko słowa. Niby to wiemy, ale jakoś tak zapominamy. A oto dowód. I tutaj również polecam dotrwać do końca (no chyba, że naprawdę nie masz czasu, to zobacz od 15:36 minuty – zapewniam, że potem obejrzysz od początku):

 

 

 

4. 'Your body language shapes who you are'

Jestem za młoda, za stara, za brzydka, za gruba, za chuda….. Słyszałeś o Dianie Nyad? Jeśli nie, a masz problem z motywacją to warto poznać.

 

 

5. 'Dare' Saga

I na koniec…kobiecość, siła, odwaga. Ten krótki film jest jak wewnętrzny głos, którego warto posłuchać, gdy stoisz przed ważnym wyzwaniem (niezależnie od skali wyzwania).

 

 

 

Masz swoje ulubione filmy, które Cię motywują, rozwijają? Napisz w poście – bardzo chętnie zobaczę.

 

 

 

 

 

powrót