Logo BE-MASTER

Mobile menu

SZKOLENIE ON-LINE: Jak pytać, aby uczniowie, studenci chcieli z nami rozmawiać?

 

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

Dla nauczycieli, dydaktyków, edukatorów, trenerów, tutorów, coachów, a także rodziców, którzy niespodziewanie włączyli się bardzo mocno w edukację zdalną ze swoimi dziećmi.

 

PO CO MI TO SZKOLENIE?

Pytania w komunikacji, edukacji pełnią bardzo ważną rolę i mają ogromną moc. Oczywiście jeśli świadomie ich używamy. To jedno z podstawowych narzędzi pracy nauczyciela, tutora, coacha, mentora, rodzica, a także szefa, lidera.

 

Mogą się stać w dobrych rękach 'agentami' optymalnej zmiany dla konkretnej osoby, która samodzielnie poszukuje odpowiedzi.

Pytania mogą stać się potężnym narzędziem motywacyjnym. Właściwie większość technik, ćwiczeń, modeli motywacyjnych, które znam (a trochę tego jest) bazują właśnie na pytaniach.

 

Zobaczmy na przykładzie:

Możesz ucznia/studenta zapytać:

- Czy widzisz jakieś rozwiązania?…

…i pewnie na bazie doświadczenie wiesz, że często odpowiedź brzmi 'Nie' – i to jest prawda – uczniowie, studenci często nie widzą rozwiązania po naszym wykładzie na dany temat.

Co robić? Możesz nieco pytanie otworzyć i zachęcić do rozmowy, np.: 

- Jakie widzisz rozwiązania w tej sytuacji? lub

- Co dla Ciebie jest ważne w tej sytuacji? lub

- Jak chciałabyś, aby ta sytuacja się zakończyła?

 

Pytania zmieniają nasza osobistą perspektywę. Może często zadajesz sobie pytanie 'Co ze mną jest nie tak?', które otwarcie trzeba przyznać jest co najmniej mało wspierające. 

W zmian proponuję: Co ta sytuacji mówi o moich potrzebach, emocjach? lub Co z tej sytuacji jest dla mnie przydatne?

 

To tylko kilka przykładów. Jeśli chcesz poznać sekret pytań, które mają sens zapraszam Cię na szkolenie on-line, podczas którego pokażę Ci jak tworzyć twórcze, rozwojowe pytania w procesie dydaktycznym, a tym samym prowadzić równoległe obok rozwoju merytorycznego rozwój interpersonalny ucznia, studenta.

 

Poznasz też kilka ćwiczeń bazujących na pytaniach, które mają znaczenia.

 

Dowiesz się też dlaczego Twoje jedno pytanie, zdanie może być zupełnie inaczej odebrane przez uczniów, studentów niż zakładałaś/eś.

 

PROGRAM:

  • Wizja procesu poprzez pytania
  • Czynniki dobrego pytania w procesie uczenia się (także on-line)
  • Jakie pytania nam nie służą i dlaczego?
  • Trening – ćwiczenia praktyczne
  • Paleta pytań, które mogą wesprzeć Cię w roli edukatora

 

TRENER:

dr Beata Master - doktor nauk społecznych, tutor, superwizor procesów tutorskich, coach, trener kompetencji interpersonalnych, autorka książki pt. 'Edukacja spersonalizowana. Tutoring. Coaching. Mentoring. Edukacja domowa'. Szkoli się w zakresie psychoterapii. Przeprowadziła ponad 500 godzin procesów indywidualnych, ma na swoim koncie prawie 3000 godzin trenerskich, prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach. Stworzyła i zarządza marką BE-MASTER, jest wiceprezesem zarządu Fundacji Pracowania Jutr. Beata Master pomogła setkom ludzi odkryć ich uśpione talenty i zrealizować marzenia. Mówi o sobie: 'Jestem nauczycielką drugiego kroku. Pierwszy zawsze należy do osoby, która rozpoczyna przygodę z rozwojem'.  W edukacji ceni sobie wolność myślenia, bycia i działania.

 

KWESTIE ORGANIZACYJNE:

  • Termin: 08.04.2020 r.
  • Godziny: 18.00-21.00
  • Program: szkolenie on-line z wykorzystaniem programu/aplikacji Zoom – po otrzymaniu informacji potwierdzającej udział w szkoleniu otrzymasz dokładną instrukcję dot. uruchomienia tego programu na swoim komputerze.
  • Cena: 60,00 zł/osoba
  • Jeśli jesteś zainteresowana/y udziałem w szkoleniu on-line, wypełnij formularz zgłoszeniowy do  03.04.2020 r. Skontaktujemy się z Tobą i powiemy o dalszych krokach (także dotyczących opłaty za szkolenie).

 

Ważne kwestie z Regulaminu:

1. Udział w szkoleniu jest dobrowolny.

2. Szkolenie odbywa się w formule on-line. Uczestnik/Uczestniczka, który/a chce wziąć udział w szkoleniu we własnym zakresie uruchamia wskazany przez Trenera program/aplikację, która umożliwi udział w wydarzeniu. Informacja o programie/aplikacji, w którym będzie prowadzone szkolenie zwarta jest w formularzu zgłoszeniowym.

3. Trener, BE-MASTER Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności prawnej, finansowej za utrudnienia techniczne, brak dostępu do internetu, brak dostępu do programu wynikających ze strony Uczestnika szkolenia. Spółka BE-MASTER Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za jakość techniczną szkolenia.

4. W przypadku problemów technicznych, które uniemożliwiają prowadzenie szkolenia, wynikających ze strony Trenera, Uczestnicy otrzymają zwrot wpłaconej kwoty na szkolenie w terminie do 14 dni od dnia szkolenia, które się nie odbyło lub zostało przerwane i nie mogło być kontynuowane.

5. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu do 2 dni przed jego rozpoczęciem zwracamy koszt udziału w szkoleniu. W przypadku rezygnacji ze szkolenia w ciągu 48 godzin przed szkoleniem nie zwracamy kosztów udziału w szkoleniu.

6. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i zakwalifikowaniu się na szkolenie otrzymasz informację dotyczącą możliwości dokonania płatności za udział w szkoleniu.

6. Nie udostępniamy nagrań szkolenia.

7. W przypadku pytań, wątpliwości prosimy o kontakt z trenerką - dr Beatą Master: e-mail: master@be-master.pl/ tel. (+48) 665 740 296

 

Regulamin - pobierz

 

 

 

 

powrót