Logo BE-MASTER

Mobile menu

PUBLIKACJE BE-MASTER


Uprzejmie informujemy, że aktualnie zakup książek i ebooków nie jest możliwy.

 

Jeśli masz pytanie w tym zakresie, prosimy o kontakt mailowy: master@be-master.pl

 

Link do wywiadu: https://be-master.pl/edukacja-spersonalizowana-wywiad-z-dr-beata-master

 

 

 

KSIĄŻKI I EBOOKI dr Beaty Master

 

Książka (w wersji papierowej) oraz ebook dr Beaty Master pt. 'Edukacja spersonalizowana. Tutoring. Coaching. Mentoring. Edukacja domowa'

 

                                                                                                          

Cena: 129,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 122,86 zł

bez 5% VAT i kosztów dostawy

Koszt dostawy (kurier/poczta): 13,00 zł

 

 

 

                                                                                                          

 

Cena: 89,00 zł

zawiera 5% VAT

Cena netto: 94,76 zł

bez 5% VAT

 

 

Szczegółowe informacje o książce/ebooku 'Edukacja spersonalizowana. Edukacja spersonalizowana. Tutoring. Coaching. Mentoring. Edukacja domowa' znajdziesz w zakładce SKLEP.

 

Ebook dr Beaty Master pt. 'Proces grupowy'

 

                                                                                                                 

Cena: 49,00 zł

zawiera 5% VAT

Cena netto: 46,67 zł

bez 5% VAT

 

 

 

Autorska koncepcja faz procesu grupowego/zespołowego, która wspiera w budowaniu, wzmacnianiu zaangażowania uczestników i uczestniczek szkoleń, facylitacji, zajęć w szkole oraz na uczelni. Opracowana i przetestowana przez dr Beatę Master. 

Jeśli pracujesz z grupą, zespołem ta publikacja jest dla Ciebie. Po jej przeczytaniu, głębiej lub po prostu inaczej spojrzysz na to, co dzieje się w grupie, którą prowadzisz. A to otwiera drogę do zmiany.

 

Spis treści oraz fragmenty ebooka do pobrania na końcu tego opisu (pod słowem od autorki). 

Ebook dostępny wyłącznie w formacie pdf. Dostosowany do ekranu komputera, laptopa. 

___

Czy masz czasem poczucie, że nie rozumiesz grupy, z którą pracujesz? Wkładasz 100% swojego zaangażowania, podczas gdy uczestnicy i uczestniczki niekoniecznie podzielają Twój entuzjazm i zainteresowanie tematem? Być może nie raz zastanawiałaś/zastanawiałeś się, co robisz nie tak lub co z tymi ludźmi jest nie tak? Jak sprawić, aby ich zaangażowanie w proces było choć odrobinę pełniejsze?

Albo może jest tak, że zaczynasz lub uwielbiasz pracę z grupą i masz jednocześnie potrzebę, chęć, aby poszerzyć swój warsztat pracy, poprzyglądać się swojemu doświadczeniu, zobaczyć jak to robią inni?

Jeśli przynajmniej jedno z pytań odpowiedziałeś/aś TAK, to ta publikacja jest dla Ciebie. Przedstawiam w niej moją autorską koncepcję, która odchodzi od rozumienia przebiegu procesu z grupą w wymiarze linearnym (od jednej fazy do drugiej, zgodnie z schematem) na rzecz wymiaru przypominającego spiralę lub wir. W praktyce, publikacja przygotowuje Cię, wspiera w pracy z różnorodnymi uczestnikami i uczestniczkami. W każdym rozdziale znajdziesz opis fazy, w której może znajdować się aktualnie grupa, z którą pracujesz, opis roli osoby prowadzącej w każdej z nich, propozycję ćwiczeń, praktyk oraz szablonów i wzorów do wykorzystania z pracy z grupa, zespołem. Łącznie znajdziesz w ebooku 26 ćwiczeń oraz wiele pomysłów praktycznych, które zdecydowanie pozwolą Ci rozwinąć, ugruntować Twój warsztat trenerski, facylitacyjnym, dydaktyczny.

 

Co zyskasz dzięki ebookowi?

Rozwiniesz się jako trener/ka, facylitator/ka, dydaktyk/dydaktyczka, nauczyciel/ka

Autorka, doświadczona trenerka, facylitatorka, tutorka, dzieli się z Tobą nie tylko ćwiczeniami i narzędziami, ale też autorską koncepcją faz procesu grupowego oraz wiedzą psychologiczną, pedagogiczną oraz z zakresu neurodydaktyki.w obszarze pracy z grupą.

 • Zyskasz 26 ćwiczeń i narzędzi do zastosowania w poszczególnych fazach

Ponad 26 ćwiczeń do zastosowania w grupie, zespole, które rozwijają kompetencje merytoryczne oraz kompetencje interpersonalne uczestników i uczestniczek.

 • Pogłębisz swoją wiedzę i umiejętności

Ten ebook to proces, który przechodzisz wspólnie z autorką. Poznajemy wszystkie etapy tworzenia efektywnej, zaangażowanej w pracę grupy, zespołu.

 • Ożywisz swoją pasję do pracy z ludźmi w grupie

Książka może Ci pomóc w poradzeniu sobie z trudnymi sytuacjami w procesie uczenia innych, a może nawet z syndromem wypalenia zawodowego.

 • Zyskasz dostęp do wiedzy popartej doświadczeniem

Książka jest wynikiem wieloletniej praktyki pracy autorki z różnorodnymi grupami (edukacja, biznes, organizacje pozarządowe, instytucje).

 • Doświadczysz formy superwizji poprzez książkę

Wejdziesz w świat edukacji, rozwoju, w którego centrum stoi zarówno uczestnik/uczestniczka, jak i nauczyciel/ka, trener/ka, facylitator/ka. Równie ważni.

 • Zyskasz szansę zmiany w zakresie prowadzenia procesu edukacyjnego, szkoleniowego

Odkryjesz nowe formuły, narzędzia, podejścia do procesu uczenia się w grupie, poznasz propozycję tworzenia struktury szkolenia w oparciu fazy procesu grupowego. Dzięki temu masz szansę na rozwój swojego dydaktycznego, trenerskiego potencjału. 

 

To forma kursu zawarta w ebooku.

 Z tego ebooka masz szansę dowiedzieć się, m.in.:

 • jak rozpoznać fazę rozwoju grupy, zespołu, z którą pracujesz;
 • jak realnie, trwale zaangażować ludzi w szkolenie, zajęcia, lekcję, spotkanie;
 • jak przestać uczyć się za innych, doradzać, spalać się jako nauczyciel, trener;
 • jak twórczo motywować uczestników, uczestniczki procesu szkoleniowego, rozwojowego do działania, rozwijania swojego potencjału oraz zespołu;
 • jak sprawić, aby praca w grupie nie była przykrym obowiązkiem, a szansą na rozwój;
 • jak skutecznie budzić synergię grupy, zespołu;
 • jak radzić sobie z próżniactwem społecznym w grupie;
 • jak twórczo i efektywnie wykorzystywać pytania, ćwiczenia, pracę w mniejszych grupach;
 • jak tworzyć ćwiczenia celowe (z przykładami inspirujących rozwiązań do zastosowania na lekcji);
 • jak udzielać informacji zwrotnych, które zmieniają życie jednostek oraz zespołów;
 • jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami w grupie;
 • jak prowadzić ewaluację zespołów, grup;
 • jak zawiązywać grupę, aby z każdym kolejnym spotkaniem wzmacniać jej potencjał, a poprzez to rozwijać jej uczestników i uczestniczki;
 • jakie metody, formy pacy w grupie masz do dyspozycji…

 

…i wiele innych kwestii związanych z pracą z ludźmi.

 

Słowo od autorki

Pamiętam, że kiedy w szkole trenerów, podczas jednego ze zjazdów, poznawaliśmy fazy procesu grupowego wg B. Tuckmana, nie wydało mi się to szalenie interesujące. Do momentu, w którym praca z grupami stała się moją codziennością. Wówczas, tydzień po tygodniu, zaczęłam zauważać pewne zjawiska, które zachodzą w większości grup. To była moja osobista motywacja, aby wrócić do lekcji o fazach procesu grupowego i znacząco poszerzyć wiedzę w tym zakresie. Uważam, że to była dobra decyzja. Znajomość faz procesu grupowego wspiera mnie jako trenerkę, dydaktyczkę, facylitatorkę w niemałych wyzwaniach w pracy z ludźmi. Innymi słowy, znajomość procesu grupowego porządkuje, wspiera, nadaje rytm grupie, jest narzędziem pracy trenera, dydaktyka. Nie zastępuje oczywiście uważności na grupę i ludzi ją tworzących. Ponad dziesięć lat pracy pozwoliło mi też dołożyć do faz procesu grupowego swoje przemyślenia, narzędzia, doświadczenia. Ta publikacja to forma zebrania ich w całość w jednym miejscu. Stanowi wsparcie, jest swoistą lekcją dla osób, które pracują z grupami, zespołami w organizacjach, instytucjach, firmach, szkołach, uczelniach, itd. Zawarłam w niej to, czego sama na początku potrzebowałam, szukałam. Korzystajcie zatem, twórzcie własne wersje i dzielcie się swoimi zasobami z innymi.

 

Pliki do pobrania:

 

 

Pakiet ebooków Beaty Master

                                                                                                            

Cena: 99,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 94,29 zł

bez 5% VAT i kosztów dostawy

 

 

W zestawie: 

 1. Ebook 'Edukacja spersonalizowana. Tutoring. Mentoring. Coaching. Edukacja domowa' - kurs tutorski dla nauczyciela, trenera edukacji spersonalizowanej (w obszarze tutoringu, coachingu, mentoringu, edukacji domowej, a także facylitacji). Opracowany i przetestowany przez dr Beatę Master.
 2. Ebook 'Proces grupowy'- autorska koncepcja faz procesu grupowego/zespołowego, która wspiera w budowaniu, wzmacnianiu zaangażowania uczestników i uczestniczek szkoleń, facylitacji, zajęć w szkole oraz na uczelni. Opracowana i przetestowana przez dr Beatę Master. Jeśli pracujesz z grupą, zespołem ta publikacja jest dla Ciebie. Po jej przeczytaniu, głębiej lub po prostu inaczej spojrzysz na to, co dzieje się w grupie, którą prowadzisz. A to otwiera drogę do zmiany.

Ebooki dostępne wyłącznie w formacie pdf. Dostosowane do ekranu komputera, laptopa. 

 

 

 

 

powrót