Logo BE-MASTER

Mobile menu

Jak budować, wzmacniać zaangażowanie uczestników, uczestniczek w grupie, zespole?

Czy masz czasem poczucie, że nie rozumiesz grupy, z którą pracujesz? Wkładasz 100% swojego zaangażowania, podczas gdy uczestnicy i uczestniczki niekoniecznie podzielają twój entuzjazm i zainteresowanie tematem? Być może nie raz zastanawiałaś/zastanawiałeś się, co robisz nie tak lub co z tymi ludźmi jest nie tak? Jak sprawić, aby ich zaangażowanie w proces było choć odrobinę pełniejsze?

 

Albo może jest tak, że zaczynasz lub uwielbiasz pracę z grupą i masz jednocześnie potrzebę, chęć, aby poszerzyć swój warsztat pracy, poprzyglądać się swojemu doświadczeniu, zobaczyć jak to robią inni?

 

Albo jeszcze inna opcja. Z jedną grupą wychodzą świetnie zajęcia, a z drugą, wydaje się podobną, jakoś nie możemy ruszyć dalej. I zastanawiasz się dlaczego tak jest? Z czego to wynika?

 

Jasne, możemy odpowiedzieć, że po prostu ludzie są różni i przenoszą te różnice do grupy. I tyle.

 

To prawda, różnimy się miedzy sobą. I te różnice mogą stanowić w grupie, zespole potencjał. Jeśli umiejętnie prowadzimy taki proces, spotkanie z grupą ludzi. Jest tutaj jeszcze coś więcej. Pracując z grupą, zapraszając ludzi do współpracy otwierasz proces grupowy. A proces to zmiana. A ta przechodzi przez określone fazy i wiąże się z różnymi potrzebami, emocjami, odkryciami.

 

Dlatego też, jeśli pracujesz z grupą, zespołem bardzo dobrze mieć świadomość, a także podejmować kroki wspierające uczestników i uczestniczki, którzy i które są na określonym etapie życia grupy.

 

Skąd mam wiedzieć jaki to etap i co robić?

Poniżej dwie podpowiedzi.

  • Zapraszam Cię do wysłuchania podcastu, który dla Ciebie przygotowałam. Wprowadzam Cię tutaj w świat procesu grupowego. Dodatkowo, poniżej znajdziesz link do prezentacji podsumowującej treści z podcastu i propozycją kilku ćwiczeń, które możesz zastosować w swoich procesach grupowych/zespołowych. W kolejnym podcastcie (już za tydzień), nieco pogłębimy jeszcze temat.
  • Bazując na mojej wieloletniej praktyce opracowałam dla Ciebie ebook 'Proces grupowy'. To moja autorska koncepcja faz procesu grupowego/zespołowego, która wspiera w budowaniu, wzmacnianiu zaangażowania uczestników i uczestniczek szkoleń, facylitacji, zajęć w szkole oraz na uczelni. Opracowana i przetestowana przez mnie. Po jej przeczytaniu, głębiej lub po prostu inaczej spojrzysz na to, co dzieje się w grupie, którą prowadzisz. A to otwiera drogę do zmiany. W każdym rozdziale znajdziesz opis fazy, w której może znajdować się aktualnie grupa, z którą pracujesz, opis roli osoby prowadzącej w każdej z nich, propozycję ćwiczeń, praktyk oraz szablonów i wzorów do wykorzystania z pracy z grupa, zespołem. Łącznie znajdziesz w ebooku 26 ćwiczeń oraz wiele pomysłów praktycznych, które zdecydowanie pozwolą Ci rozwinąć, ugruntować Twój warsztat trenerski, facylitacyjnym, dydaktyczny.

Jeśli pracujesz z grupami, zespołami ten podcast i ebook jest dla Ciebie.

 

LINK DO PODCASTU: KLIKNIJ TUTAJ

 

Prezentacja uzupełniająca do podcastu: POBIERZ TUTAJ

 

EBOOK 'PROCES GRUPOWY' dostępny wyłącznie w sklepie BE-MASTER – KLIKNIJ TUTAJ

 

Książka 'Edukacja spersonalizowana. Tutoring. Coaching. Mentoring. Edukacja domowa' dostępna wyłącznie w sklepie BE-MASTER: KLIKNIJ TUTAJ (wersja papierowa) ; KLIKNIJ TUTAJ (ebook)

 

 

Możesz także zdecydować się na pakiet ebooków 'Proces grupowy' i 'Edukacja spersonalizowana. Tutoring. Coaching. Mentoring. Edukacja domowa' w atrakcyjnej cenie – KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

powrót