Logo BE-MASTER

Mobile menu

Wywiady z coachami i niekontrolowane rozmowy o coachingu

 

 

Co to jest coaching?

 

- Czy coaching ma coś wspólnego z modą? – zapytała zdezorientowana ciocia Aniela przy świątecznym obiedzie. Bo przecież z czymś ten coaching trzeba połączyć.

 

Jeśli dla kogoś bycie postrzeganym  za modnego wiąże się z posiadaniem własnego coacha, to tak. Jeśli jednak, nie ma w człowieku potrzeby 'posiadania' kogoś lub czegokolwiek do budowania własnego szczęścia lub chce tę potrzebę zrozumieć i wyciągnąć z niej lekcję, to coaching jest nie tyle modny, co skuteczny.

 

 

Prawdy i mity o coachingu

Czy spotkałeś się z opinią, że coaching jest dla bogatych?

 

A może jesteś przekonany, że coaching idealnie sprawdza się tylko w warunkach wielkich korporacji biznesowych?

 

Choć nadal niewiele osób w Polsce korzysta z coachingu, to w Internecie można znaleźć całe mnóstwo nieprawdziwych opinii i mitów na ten temat.

 

Postanowiliśmy to zmienić.

 

 

Sens zmian

Sam Mahatma Gandhi mówi, że musimy stać się zmianą, do której dążymy w świecie. Podjęliśmy to wyzwanie. Jesteśmy przekonani, iż tylko rzetelne i kompleksowe podejście do coachingu, jest w stanie ukazać jego prawdziwe oblicze.

 

Dlatego ruszamy z nową akcją!

 

 

Coachingowe wtorki

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie nowego cyklu Coachingowe wtorki z BE-MASTER.

Akcja realizowana jest z inicjatywy dr Beaty Master. Zaprosiliśmy do współpracy liczne grono ekspertów. Inicjatywa niekontrolowanych rozmów o coachingu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem w środowisku coachów. Dzięki temu podejmujemy się realizacji stałego cyklu, który zakłada publikację artykułu coachingowego w każdy wtorek. Dodatkowo planujemy także zebranie kluczowych odpowiedzi do  jednego wspólnego artykułu, który będzie publikowany pod koniec każdego kwartału.

 

 

Otwarte podejście

Chcemy zachować tak ważną w coachingu zasadę otwartości poglądów.

 

Nie mamy zamiaru Ci doradzać.

 

Nie podejmiemy za Ciebie decyzji.

 

Nie zamierzamy pokazywać wyższości coachingu nad innymi metodami wsparcia.

 

Chcemy pokazać Ci czym jest coaching oraz w jaki sposób możesz wykorzystać go do osiągnięcia postawionych celów.

 

Pokażemy Ci szerokie spektrum tematów coachingowych. Opowiemy jak wyglądają sesje coachingowe. Wskażemy na różnice pomiędzy różnymi typami wsparcia. Coachowie podzielą się swoją opinią na temat budowania trwałej zmiany, wskazując czy i kiedy jest ona możliwa.

 

Chcemy stworzyć kompendium rzetelnego spojrzenia na coaching. Będziemy podejmowali szeroki zakres tematów.  Do udziału w akcji będziemy zapraszać doświadczonych praktyków, którzy wniosą istotny wkład merytoryczny w jakość tworzonej bazy. Jesteśmy otwarci na współpracę z młodymi adeptami sztuki coachingu, którzy także chcieliby podzielić się swoimi przemyśleniami. Jeżeli uważasz że zebrane przez nas odpowiedzi nie są wyczerpujące, w każdym momencie możesz dosłać nam swoją odpowiedź. Będziemy starali się na bieżąco aktualizować wpisy, tak aby tworzona baza odpowiedzi była w pełni wyczerpująca.

 

 

Tworzymy z myślą o Tobie

Chcemy, abyś w jednym miejscu znalazł odpowiedzi wielu coachów. Dajemy Ci możliwość porównania różnych opinii i dokonania samodzielnej decyzji. Działamy zgodnie z ideą coachingu – nie narzucamy, nie oceniamy, nie krytykujemy. Chcemy abyś na podstawie opinii ekspertów, sam odpowiedział sobie na pytanie czy coaching jest dla Ciebie? W jaki sposób coaching może mi pomóc? jak wybrać dobrego coacha?

 

 

Kto pyta…

Jesteśmy przekonani, że kto pyta nie błądzi. Czasem jednak znalezienie właściwej odpowiedzi może nie być takie proste, jak się nam wydawało na początku. I od tego właśnie jesteśmy my. 

 

Nasze niekontrolowane rozmowy o coachingu rozpoczniemy od najważniejszego pytania, które należy sobie zadać w życiu. W poszukiwaniu odpowiednich pytań pomogą nam m.in. Anna Węgrzyn, Kamila Rowińska, Jolanta Wojciechowska, Monika Zubrzycka-Nowak, Iwona Gierłach, Monika Kliber, Kinga Ślużyńska oraz kilkunastu coachów, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach coachingu. Już za tydzień poznasz najważniejsze pytania w bridal coachingu, diet coachingu, coachingu osobistym, coachingu kariery, coachingu biznesowym,....oraz w wielu innych dziedzinach.

 

Do zobaczenia za tydzień.

 

 

 

Zdjęcie, które przedstawia nieograniczoną przestrzeń do rozmowy

 

 

 

 

 

powrót