Logo BE-MASTER

Mobile menu

Coachingowy panel ekspertów #8

Istnieje głęboko zakorzenione przekonanie, że coaching to metoda rozwojowa przeznaczona wyłącznie dla zamożnych ludzi. Coaching wielu osobom kojarzy się z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. Uważa się, że jest to dobre rozwiązanie wyłącznie dla dyrektorów dużych firm, managerów w międzynarodowych korporacjach oraz zmęczonych życiem i pracą prezesów. Czy trzeba być bogatym, aby skorzystać z sesji coachingowych? Czy jest jakaś alternatywa dla coachingu? Jeżeli chcesz wykorzytać skuteczność coachingu i wprowadzić zmiany w swoim życiu. przeczytaj porady ekeprtów. W #8 coachingowym panelu ekspertów odpowiemy na pytanie:

 

Nie stać mnie na coacha. Co zrobić?

 

Sprawdź, co w tej sytuacji doradzając Ci samo coachowie.

 

A co możesz zrobić? Gdybyś sam/sama poszukała rozwiązania to, co by to mogło być? Co byś doradziła komuś, na kim Ci bardzo zależy? Pierwsze coachingowe zadanie, które możesz także wykorzystać, gdy marzy Ci się kurs hiszpańskiego lub lekcje pływania, a budżet jest ograniczony. Osobiście polecam, na dobry początek, zweryfikować koszt coachingu czy innego naszego marzenia. Ja z moimi klientami spotykam się średnio raz na dwa tygodnie (możliwe są także sesje raz w miesiącu, jednak to musi być bardzo świadoma decyzja), więc przy założeniu, że jedna sesja to koszt około już nawet 100 zł, potrzebujesz na tą inwestycję w siebie 200 zł miesięcznie. Następnie, weź kartkę i długopis, zweryfikuj swoje konto w banku i sprawdź na co wydajesz najwięcej pieniędzy. Czasami jest tak, że lekką ręką płacimy 200-300 zł za szóstą parę jeansów lub codziennie kupujemy gotowe obiady, które trochę kosztują. Warto także uświadomić sobie, że coaching to cykl 4-8 spotkań, więc to inwestycja, której nie podejmujesz na lata. A efekty potrafią być imponujące (oczywiście dla każdego imponujące jest coś innego). Jeśli bariery finansowe pojawiają się w Twojej głowie często, warto także zastanowić się czy naprawdę szukasz kogoś kto pomoże Ci odkryć własną moc, czy może argument ceny jest dla Ciebie usprawiedliwieniem przed zmianą? Czy w ogóle argument pieniędzy nie sprawia, że odkładasz swoje marzenia mniejsze i większe w nieskończoność bez poszukiwania innych rozwiązań (np. barter, wolontariat)? Cały mój rozwój rozpoczął się od mojej decyzji, poszukiwaniu darmowych spotkań, szkoleń, czytaniu wartościowych książek i zadawaniu sobie ważnych pytań. W dobie Internetu można znaleźć też całą masę webinariów, artykułów, blogów. Potem pojawiły się nowe możliwości. Bez względu na zasobność portfela zawsze masz wybór. Na dobry początek skorzystaj z pierwszej, darmowej sesji coachingu, jogi lub hiszpańskiego.  

Coach Beata Master

Beata Master

Coach BE-MASTER, doktor nauk społecznych, certyfikowany trener rozwoju interpersonalnego. Prezes Fundacji Pracownia Jutr. Nauczyciel drugiego kroku - pierwszy zawsze należy do osoby, która przychodzi na coaching.

www.be-master.pl

Nie stać Cię, czy wolisz pieniądze wydać na coś innego? To duża różnica. Jeśli brakuje Ci na podstawowe potrzeby i Twoja stabilizacja finansowa jest zagrożona zacznij od czegoś co nie wymaga dużych nakładów. Bezpłatnych nagrań, webinarów rozwojowych, lektury blogów coachów i wypożyczania książek w bibliotece. Osobiście wysyłałam swoje do bibliotek publicznych, aby dać ludziom możliwość korzystania z nich, bez względu na zasoby finansowe.

Jeśli jednak cena coachingu jest dla Ciebie zbyt wysoka ponieważ wolisz wydać pieniądze na ubrania, wakacje, kosmetyczkę, wyjście do kina, to już jest kwestia twojej decyzji i tego w co inwestujesz pieniądze. Wiele osób inwestuje więcej czasu i pieniędzy w swoją fryzurę niż w swój rozwój osobisty.

 

Kamila Rowińska Coach

Kamila Rowińska

Certyfikowany master facilitator, trener, dyplomowany coach oraz inwestor. Autorka i współautorka pięciu książek o tematyce biznesowej i coachingowej, w tym bestsellera 'Kobieta Niezależna'.

rowinskabusinesscoaching.com

 

Nie stać cię na coacha?

Nic podobnego! Może nie stać cię na TEGO coacha.

Będąc 3 dni po kursie robiłam coaching za słoik śledzi, popilnowanie córki, albo za wydziergany przez klientkę szalik. Ja znajomym znajomych, moi koledzy, świeżutcy coachowie moim znajomym. My ćwiczyliśmy, oni mieli coachów. Taki coach neofita robi najlepsze sesje, najzgodniej ze sztuką, bo wciąż ma oddech egzaminatora na plecach. I wiecie jak on się stara? Jest czujny, uważny, skrupulatny, po prostu dobry.

Nawołuję młodych coachów do odważnego ogłaszania się, praktykujcie, a Wy drodzy klienci korzystajcie, bo za chwilę będą za drodzy:)

 

Justyna Dworczyk Coach

Justyna Dworczyk

Trenerka, coach, mówca, wykładowca, autorka warsztatów 'Ta, Która Wie'.  Integrując różne podejścia - coachingowe i terapeutyczne towarzyszy ludziom w zmianie. Pomaga poprawić jakość życia przez uzdrowienie relacji rodzinnych, partnerskich, biznesowych. Kieruje się tezą, że dobre relacje to szczęśliwe życie.

http://dworczyktraining.pl/

Determinacja jest siłą, która góry przenosi. Ostatnio napisał do mnie nastolatek z Częstochowy, który wykrył, że rodzicom uczestniczącym w Studium Coacha proponujemy  zaproszenie ich chętnego do wzięcia udziału nastolatka bezpłatnie. Napisał maila z taką pasją opisując swoje pragnienie rozwijania w sobie postawy i umiejętności coacha (bez finansowego wsparcia rodziców), że oczywiście zaprosimy go na zajęcia bezpłatnie. Natomiast niewątpliwie zaproponujemy mu wymianę  energii. Każdy ma zasoby (czas, umiejętności, chęć działania), które mogą posłużyć jako 'karta przetargowa' czy płatność w barterze. Jest też możliwość doświadczenia coachingu u początkujących coachów, którzy ćwiczą bezpłatnie – warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest samodzielne przeprowadzenie procesu coachingu poza salą szkoleniową a pod superwizją czyli opieką doświadczonych coachów-trenerów. Po prostu trzeba wziąć swoje życie w swoje ręce i poszukać możliwości.

 

Monika Zubrzycka-Nowak Coach

Monika Zubrzycka-Nowak

Coach, trener, superwizor coachingu

gwps.pl/coaching-warszawa/blog/monika-zubrzycka-nowak

Zastanów się, czy na pewno nie stać Cię na coacha, czy na zmianę, z którą w efekcie coachingu mógłbyś się zmierzyć? Często nasz mózg podsuwa nam 'wymówki' broniąc się przed czymś co wychodzi poza jego strefę komfortu. Kiedy zaczyna być niewygodnie mózg potrafi płatać figle. Poza tym żyjemy w XXI wieku i znam wiele osób, które są w stanie dać CI próbkę coachingu za dostępne pieniądze bądź za barter. Wystarczy poszukać możliwości.

Monika Kliber Coach

Monika Kliber

Coach, Trener rozwoju osobistego

www.monikakliber.com

Coaching to koszt rzędu co najmniej kilkuset złotych, jednak osoby, które w danym momencie nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek, mają także inne możliwości rozwoju. Pierwszym źródłem do jakiego polecam sięgnąć są wartościowe książki z obszaru rozwoju osobistego m.in. 'Najpierw rzeczy najważniejsze' Stephena Coveya, 'Reguł sukcesu' Henry'ego Clouda, 'Vademecum człowieka spełnionego, czyli jak mądrze kształtować swoje życie' Valerio Albisettiego. W internecie można znaleźć też ciekawe blogi coachingowe, a nawet zapisać się na bezpłatne warsztaty on-line. Godny polecenia jest dział Inteligentne życie w serwisie internetowym Deon.pl.

 

Anna Matuszewska Coach

Anna Matuszewska

Coach, absolwentka Studium Coachingu w ujęciu chrześcijańskim organizowanego przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Doktorantka SGH w Kolegium Zarzadzania i Finansów. Socjolog, specjalista ds. PR.

dobrycoach.pl/coach/anna-matuszewska

Ceny za sesje są bardzo różne i taniej nie musi oznaczać - gorzej. Należy poszukać coś odpowiedniego dla siebie. Myślę, że są różne warsztaty i  spotkania z rozwoju osobistego za naprawdę niewielkie pieniądze. Najlepiej sprawdzać samemu. Zawsze jest jakieś rozwiązanie. Zmiana zaczyna się od decyzji.

 

Joanna Wieczorek Coach

Joanna Wieczorek

Coach i Trener Rozwoju Osobistego

asiawie.wix.com/inwestycjawsiebie

Napisz do nas. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie tej sytuacji. :) Możesz też znaleźć coachów, którzy oferują bezpłatne sesje coachingowe w ramach samodoskonalenia.

 

Natalia Bugaj Coach

Natalia Bugaj

Bridal coaching

bridalcoaching.pl

Proponuję czytać podręczniki coachingowe i na własną rękę wdrażać proponowane tam metody. Punktem wyjścia  będzie przeprowadzenie rozbudowanego dialogu wewnętrznego, skrupulatna analiza bieżącej sytuacji, tworzenie alternatywnych rozwiązań, zapisanie nasuwających się wniosków.

 

Justyna Pasenkiewicz-Pitera Coach

Justyna Pasenkiewicz-Pitera

Coach i Trener Dietetyczny

www.efekt-dieta.pl

Coachowie z mniejszym doświadczeniem stażu, bądź wieku (co nie znaczy, że gorsi) mogą dać również dobrą jakość usług. Wszyscy - nawet Ci najlepsi na Świecie kiedyś zaczynali i nie mieli od razu gigantycznych stawek. Postawienie na młodego a jednocześnie utalentowanego coacha to połączenie jakości i atrakcyjnej ceny.

 

Zbigniew Godziński Coach

Zbigniew Godziński

Coach, autor pubikacji 'Sukces - wyobrażenia a rzeczywistość'

dobrycoach.pl/coach/zbigniew-godzinski

 

Czy przekonałeś się, że Ty także możesz skorzystać z coachingu?

 

Polecamy nasz ekspercki panel wszystkim pasjonatom rozwoju osobistego. Jeżeli jesteś coachem i chcesz włączyć się do naszej inicjatywy zachęcamy do udziału w coachingowych wtorkach. Przygotuj swoją opinię na wybrany temat coachingowy  i prześlij go nam. Podziel się swoją wiedzą  i doświadczeniem na temat rozwoju osobistego. Skontaktuj się z nami i prześlij nam swoje propozycje odpowiedzi. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym panelu, który będzie dotyczył kwestii fnansowych. W następnym coachingowym panelu ekspertów #9 coachowie odpowiedzą na pytanie:

 

Jak może mi pomóc coach, który nie jest ekspertem w dziedzinie nad którą chcę popracować, np. sportem?

 

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych coachów.

 

stos monet

 

 

 

 

powrót