Logo BE-MASTER

Mobile menu

10 sposobów na wzmacnianie zaangażowania ludzi w pracę grupową/zespołową

Któż z nas, prowadzących szkolenia, zajęcia, lekcje, projekty, zespoły nie chce, aby grupa była na maksa zaangażowana, zmotywowana, chętna do twórczej pracy? Pytanie z gatunku retorycznych.

 

Jednak, samo się nie zrobi? ;) Nie wiem czy istnieje magiczny składnik. Na pewno jednak można skorzytać z doświadczenia innych osób prowadzących grupowe procesy. Ja dzisiaj chce się podzielić swoim. Zwłaszcza, że wchodząc do niejednej grupy zamiast motywacji obserwowałam raczej, tak zwany, efekt próżniactwa społecznego. I najczęściej z niego wychodziliśmy, aby otworzyć się na grupową twórczość.

 

Co to jest próżniactwo społeczne i jak sobie z tym poradzić? Odpowiadam na to pytanie w podcastcie oraz podsumowującej prezentacji. Linki znajdziesz poniżej. Dzielę się w nich 10 sposobami na to, jak radzić sobie z próżniactwem społecznym oraz jak pogłębiać, wzmacniać współpracę jeśli pracujemy z grupami, zespołami.

 

Więcej na ten temat możesz przeczytać, dowiedzieć się z moich publikacji.

  • Bazując na mojej wieloletniej praktyce opracowała dla Ciebie ebook 'Proces grupowy'. To moja autorska koncepcja faz procesu grupowego/zespołowego, która wspiera w budowaniu, wzmacnianiu zaangażowania uczestników i uczestniczek szkoleń, facylitacji, zajęć w szkole oraz na uczelni. Opracowana i przetestowana przez mnie. Po jego przeczytaniu, głębiej lub po prostu inaczej spojrzysz na to, co dzieje się w grupie, którą prowadzisz. A to otwiera drogę do zmiany. W każdym rozdziale znajdziesz opis fazy, w której może znajdować się aktualnie grupa, z którą pracujesz, opis roli osoby prowadzącej w każdej z nich, propozycję ćwiczeń, praktyk oraz szablonów i wzorów do wykorzystania z pracy z grupa, zespołem. Łącznie znajdziesz w ebooku 26 ćwiczeń oraz wiele pomysłów praktycznych, które zdecydowanie pozwolą Ci rozwinąć, ugruntować Twój warsztat trenerski, facylitacyjnym, dydaktyczny. Jeśli pracujesz z grupami, zespołami ten podcast i ebook jest dla Ciebie.
  • Jeśli interesuje Cię temat twórczych pytań, informacji zwrotnej, bazy wspierających ćwiczeń polecam Ci moją książkę 'Edukacja spersonalizowana. Tutoring. Coaching. Edukacja domowa'. To kurs przewodnik po świecie tutoringu, mentoringu, coachingu.

 

LINK DO PODCASTU: POBIERZ TUTAJ

 

Prezentacja uzupełniająca do podcastu: POBIERZ TUTAJ

 

EBOOK 'PROCES GRUPOWY' dostępny wyłącznie w sklepie BE-MASTER – KLIKNIJ TUTAJ

Książka 'Edukacja spersonalizowana. Tutoring. Coaching. Mentoring. Edukacja domowa' dostępna wyłącznie w sklepie BE-MASTER: KLIKNIJ TUTAJ (wersja papierowa) ; KLIKNIJ TUTAJ (ebook)

Możesz także zdecydować się na pakiet ebooków 'Proces grupowy' i 'Edukacja spersonalizowana. Tutoring. Coaching. Mentoring. Edukacja domowa' w atrakcyjnej cenie – KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

 

 

powrót