Logo BE-MASTER

Mobile menu

Słowo od Święta

…czyli jak powiedzieć to, co czujesz?

Nie mam talentu do robienia świątecznych kartek ani ozdób. I to nawet nie jest kwestia tego, że w szkole mówili mi, że się do tego nie nadaję, bo na szczęście nie mówili. Po prostu nie mam wizji w tym zakresie i mnie to nie 'kręci'. To oczywiście może się zmienić, biorąc pod uwagę fakt, że w tym roku zaczęłam malować, choć nigdy wcześniej tego nie robiłam (niezmuszona szkolnym programem). W każdy razie, kartki, ozdoby nie należą do moich mocnych stron. Jednak, to, co zawsze w domu należało przed Świętami do moich obowiązków to wymyślanie życzeń. Tutaj puszczałam wodze fantazji. I pisałam. Zawsze lubiłam i nadal lubię słowa.

 

Mój dziadek jest największym fanem wysyłania tradycyjnych, świątecznych kartek jakiego znam. Pamiętam, że jak był w pełni sił, to przygotowywaliśmy (choć przyznaję, że wtedy mi się aż tak bardzo nie chciało, a teraz się wzruszam jak o tym myślę) nawet i 50 kartek do wysyłki. Najciekawsze i najfajniejsze jest w tym to, że otrzymał ich równie wiele. Tak, jakby wyzwalał w ludziach tą potrzebę podzielenia się dobrym słowem.

 

I tak sobie dzisiaj pomyślałam, że ponieważ mój dziadek jest już bardzo chory i kartek nie wysyłamy, to napiszę życzenia świąteczne do wykorzystania przez Was. Może masz kogoś, komu chcesz powiedzieć coś ważnego w świąteczny czas? Może chcesz komuś wysłać kartkę (tradycyjną pocztą rzecz jasna)? Polecam. Urok świątecznych kartek tkwi w tym, że w trakcie jej wypełniania, myślisz o tym człowieku, dajesz mu trochę swojego cennego czasu i dobrze mu życzysz. Najlepiej napisać coś od serca. A jeśli nie masz pomysłu, to możesz skorzystać z moich propozycji poniżej.

 

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

OBUDŹ SIĘ!

Obudź się w Boże Narodzenie z poczuciem, że magia tych Świat jest w każdym z nas.

Zobacz w swoich oczach i twarzach swoich bliskich to, co w życiu najpiękniejsze i najważniejsze - niewyczerpane pokłady miłości i cierpliwości oraz studnie zrozumienia bez dna.

Niechaj rozświetlone drzewko pozwoli Ci dostrzec twój własny blask i ogrzać się w cieple i bliskości człowieka, ludzi, których masz wokół siebie.

Niechaj te Święta staną się dla Ciebie okazją do dawania i brania bez ograniczeń, zbędnych przekonań i schematów.

I kiedy pierwsza gwiazda zabłyśnie na niebie, niechaj w twoim sercu pojawi się refleksja, że Twoje życie ma sens.

Niech Boże Narodzenie obudzi w Tobie wiarę w siebie, ludzi i cały ten piękny Świat.

 

POCZUJ TE ŚWIĘTA

W te Święta Bożego Narodzenia:

- oddychaj głęboko miłością,

- smakuj i serwuj dobro bez umiaru,

- dostrzegaj piękno, wartość we wszystkim, co Ciebie otacza,

- dotykaj z czułością i wrażliwością,

- czuj za wszystko wdzięczność,

- usłysz dobrą nowinę.

W Boże Narodzenie odważ się kochać. Przebacz sobie i innym. Zacznij żyć tak, jakbyś to właśnie Ty narodził się dzisiaj ponownie i dał sobie prawo do odwagi, do bycia sobą. W te Święta uwierz w swoje szczęście.

 

TEN

Ten grudniowy poranek budzi serca, wzruszenia, tęsknoty. Wyrywa z codziennego wyścigu, budzi refleksję, że taki drobiazg na niebie, jak pierwsza gwiazda ma tak wielkie znaczenie.

Życzę Ci, abyś dostrzegł w tym wyjątkowym dniu przesłanie, że Boże Narodzenie może być w Twoim życiu każdego dnia. Każdy poranek to nowy początek. Nowa szansa. Wczoraj odeszło bezpowrotnie, więc nie ma sensu ciągnąć go ze sobą dalej. Możesz się przebudzić i wypełnić swoje serce miłością i czułością. Otaczaj się życiem, dobrem. Miej odwagę żyć tak, jak chcesz. Miej odwagę być dobrą nowiną dla siebie i innych.

I każdego wieczora, gdy gwiazdy pojawiają się na niebie, życzę Co, abyś potrafił za to wszystko co Cię dzisiaj spotkało podziękować. Abyś rozbłysnął światem wdzięczności.

To jest droga Światła. To jest droga Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Wesołych Świąt dla każdego z Was z osobna.

Beata Master.

 

Szopka Bożonarodzeniowa

 

 

 

 

 

powrót