Logo BE-MASTER

Mobile menu

Prezent od BE-MASTER na dobry początek Nowego Roku.

W Internecie, aż roi się od artykułów i pomysłów, co wreszcie zrobić, aby noworoczne postawienie było całoroczne, a nie tylko nowe. Badania pokazują, że tylko 8% z nas dotrzymuje sobie słowa i z determinacją oraz zapałem dąży do realizacji podjętej w atmosferze sylwestrowego szaleństwa decyzji. Ponieważ metod na zwiększenie swojej motywacji w tym zakresie znajdziesz bez liku, ja mam dzisiaj dla Ciebie inną propozycję. Przygotowałam mapę podsumowującą Twój 2016 rok.

 

Uważam, że to ważne, aby spojrzeć na to, gdzie i kim jestem właśnie dzisiaj. Dzięki czemu? Które z Twoich decyzji, działań wzmocniły Cię, a które pokazały lekcje do odrobienia. Bez żadnego ciśnienia, że wypadałoby wreszcie schudnąć, nauczyć się płynnie mówić po angielsku, czy biegać codziennie dystans 5 kilometrów. Zachęcam Cię do autorefleksji nad sobą i na tej podstawie do wyciagnięcia wniosków. Takich ugruntowanych, na które pracowałaś/pracowałeś cały rok. I jeśli masz w sobie wolę, możesz podjąć decyzję o skoncentrowaniu się na czymś ważnym, co decydujesz się wprowadzić do lub wyprowadzić ze swojego życia, bo sytuacje pokazały Ci, że warto.

 

 

Lista celów na przyszły rok

Mocno wierzę w to, że każdego dnia jest Nowy Rok, nowy rozdział. Właściwie w każdej chwili możesz podjąć decyzję, że czas na zmianę myślenia, sytuacji w której jesteś. Właściwie nowy rok zaczyna się zawsze wtedy, kiedy podejmujemy samodzielnie decyzję o naszym życiu. I dzisiaj chcę Ci zaproponować ćwiczenie, które pomaga nie tyle ustalić listę celów na przyszły rok, co zatrzymać się zebrać doświadczenia, wyciągnąć wnioski i podjąć decyzję. Najlepiej jedną. Pamiętaj, że kształtowanie nawyku zajmuje ok. 3 miesięcy bezustannej pracy. I jak w każdym procesie uczenia, występują określone etapy:

 

1. MAM POMYSŁ! Tutaj może on się pojawić dwojako. Jako efekt autorefleksji nad sobą lub wynik trendu, który aktualnie panuje w necie. W tym drugim przypadku znacznie trudniej utrzymać motywację (co nie oznacza, że to niemożliwe).

 

2. ZACZYNAM DZIAŁAĆ, UKIERUNKOWUJĄ MOJĄ ENERGIĘ NA DZIAŁANIE. Na tym etapie, podoba mi się to, że wreszcie się za siebie wzięłam/wziąłem. Dzielnie śmigam co drugi dzień na siłownie lub uczę się programowania. Widzę postęp i myślę sobie, pewnie, że dam radę, bo w końcu: 'Kto, jak nie ja?'

 

3. STAGNACJA/KRYZYS. Jak to przejdziesz, jesteś wygrana/wygrany. Etap, który decyzję o powodzeniu nie tylko Twojej decyzji, ale także charakteru. Bo realizowanie własnych decyzji, dążenie do marzeń to przecież w gruncie rzeczy kształtowanie naszego życia. IDZIE O DROGĘ, NIE CEL. Tutaj często wielu z nas porzuca swoją decyzję, mówiąc sobie, że mam słomiany zapał i co począć? Nikt poza Tobą słomianego zapału w ogień nie przerobi. To Twoja robota. Po prostu. Trzeba to wytrzymać. Poszukać wsparcia innego człowieka. Przejść tą drogę. Wbrew pozorom ona wcale nie ciągnie się w nieskończoność.

 

4. WESZŁO MI W NAWYK. I nagle (no może nie tak nagle)…przychodzi taki dzień, że już żyć bez tego nie umiem. I wydaje mi się to takie łatwe, proste przyjemne. To znak, że wytrwałaś/wytrwałeś. jesteś. Podziękuj sobie pięknie za to. Wszystko jest możliwe.

 

Mapa podsumowania 2016 roku - ćwiczenie coachingowe BE-MASTER

 

 

Weź udział w szkoleniu szkoleniu BE-MASTER

A jeśli potrzebujesz wzmocnienia dla swoich planów, chcę Cię zaprosić na wyjątkowe spotkanie noworoczne w BE-MASTER już 25 stycznia (środa) o 17.00 w centrum Katowic. Będziemy przez 4 godziny tworzyć noworoczne MAPY MARZEŃ i sprawiać, aby rzeczywiście nabrały one znaczenia i mocy zrealizowania się. Rewelacyjne narzędzie, które w niesamowity sposób pomaga odkryć w sobie siłę do otwarcia się na nasze najskrytsze pragnienia. Szczegóły w przyszłym tygodniu. Już dzisiaj możesz zarezerwować miejsce, wysyłają do nas wiadomość na adres: e-mail: biuro

 

 

 

 

 

powrót