Logo BE-MASTER

Mobile menu

Coachingowy panel ekspertów # 15

W poprzednim panelu odpowiedzieliśmy na pytanie czym jest coaching zawodowy i w jakich sytuacjach przydaje się coaching kariery zawodowej. Dzisiaj zapytaliśmy coachów o ich pracę zawodową. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy praca coacha jest źródłem zmian w ich życiu prywatnym. 

 

W #15 coachingowym panelu eksperci odpowiadają na pytanie:

 

W jaki sposób Tobie pomógł coaching, drogi coachu?

 

Napiszę krótko, dla mnie coaching to cześć mojej życiowej misji. Wszystko, co wydarzyło się wcześniej, w moim życiu, to przygotowanie do pełnego bycia w tym miejscu, w którym obecnie jestem. Coaching pomógł mi to zrozumieć i pomaga mi realizować siebie. W książce 'Grek Zorba' jest taki fragment, który dobrze obrazuje mój własny, osobisty proces coachingu: 'W samym środku zimy pod suchą korą – w ciszy, tajemnie – dniem i nocą dokonywał się wielki cud wiosny, Nagle wydałem radosny okrzyk. Przede mną w osłoniętym od wiatru wądole rozkwitło wbrew zimie pierwsze drzewo migdałowe, uprzedzając odważnie inne i obwieszczając im wiosnę'. Coaching pomógł mi odnaleźć wiosnę w sobie. I jestem wdzięczna, że teraz ja mogę pomagać innym również dostrzec ją w sobie. W procesie coachingu odkryłam wiarę w ludzi. W Ciebie. Jakkolwiek zabrzmi to górnolotnie, wiem, że możesz wszystko. 

 

Coach Beata Master

Beata Master

Coach BE-MASTER, doktor nauk społecznych, certyfikowany trener rozwoju interpersonalnego. Prezes Fundacji Pracownia Jutr. Nauczyciel drugiego kroku - pierwszy zawsze należy do osoby, która przychodzi na coaching.

www.be-master.pl

Jako 'nadwrażliwiec' żyjący na huśtawce emocjonalnej zanurzyłam się w poszukiwanie ratunku w dziedzinie terapii. Zajmowanie się moimi własnymi oraz cudzymi problemami stało się moim hobby. Ale wiązało się to z tkwieniem godzinami w negatywnych stanach. Przechodząc 'na stronę' coachingu nauczyłam się patrzeć na możliwości zaklęte w sytuacjach przebiegających nie po mojej/cudzej myśli, dystansować się od problemów, patrzeć na nie jako na lekcje, z których warto się uczyć. Przebywam w towarzystwie ludzi kreatywnych, poszukujących, gotowych stawiać czoło wyzwaniom życia, wierzących w sens swoich poczynań. Ze spotkań wychodzę z energią a często z nowymi pomysłami. Warto było!

 

Monika Zubrzycka-Nowak Coach

Monika Zubrzycka-Nowak

Coach, trener, superwizor coachingu

gwps.pl/coaching-warszawa/blog/monika-zubrzycka-nowak

Coaching daje mi przestrzeń dla mnie i dla tych tematów, na które na co dzień przestrzeni dotąd nie znajdowałam. Przyspiesza moją zmianę i sprawia, że wierzę, że ta dzieje się dzięki mnie. Dzięki coachingowi doświadczyłam również wielu relacji, których nie da się wycenić. A te wpływają na mnie jako na człowieka a tym samym na środowisko w którym funkcjonuję.

 

Monika Kliber Coach

Monika Kliber

Coach, Trener rozwoju osobistego

www.monikakliber.com

 

Pokazał mi, że we mnie są w zasadzie wszystkie odpowiedzi. To wspaniale wiedzieć, że wszystko czego potrzebuje jest juz we mnie. Odkrywanie własnego potencjału odbudowuje/wzmacnia  poczucie własnej wartości - filaru każdego człowieka. Później jest już o wiele łatwiej. Dzięki takim doświadczeniom, jesteśmy w stanie wspierać innych. Najważniejsze jest nasze życiowe doświadczenie.

Joanna Wieczorek Coach

Joanna Wieczorek

Coach i Trener Rozwoju Osobistego

asiawie.wix.com/inwestycjawsiebie

Coaching pomaga nam ciągle w naszym życiu – w relacjach z bliskim, innymi ludźmi, w trudnych sytuacjach…

Kasia: Coaching pomógł mi znaleźć w sobie siłę i odwagę do projektowania swojego życia. Postawić na siebie, uwierzyć, że mogę osiągnąć to, co założyłam.

Natalia: Coaching daje mi dużo wiary w siebie i swoje możliwości, ale największą wartością, jaką wyniosłam z nauki coachingu jest nauka siebie, samopoznanie i umiejętność nazywania swoich uczuć i kierowanie się nimi.

 

Katarzyna Bednorz Coach

Katarzyna Bednorz

Bridal coaching

bridalcoaching.pl

 

Czym jest coaching dla Ciebie?

 

 

Podziel się z nami swoją opinią.

Zachęcamy coachów do komentowania wypowiedzi oraz do przesyłania artykułów, które będą zawierały opinie związane z poruszanymi zagadnieniami.

 

#16 coachingowy panel ekspertów zostanie opublikowany po wakacyjnej przerwie.

 

 

 

 

 

powrót